Formulare online

OFERTE VÂNZARE TERENURI - conform Legii nr. 17/2014 - 2020

DESPRE COMUNĂ --> Educaţie

Educație, comuna Gropnița, județul Iași

Învățământul în comuna Gropnița se desfășoară în următoarele unități de învățământ:
- Liceu cu profil tehnologic în satul Gropnița;
- Școala cu clasele I - IV și Grădinița din satul Gropnița; sau I - VIII;
- Școala cu clasele I - VIII și Grădinița din satul Forăști;
- Școala cu clasele I - IV și Grădinița din satul Mălăești;
- Școala cu clasele I - IV și Grădinița din satul Sângeri;
- Școala cu clasele I - IV și Grădinița din satul Săveni;

Toate aceste unități de învățământ sunt deservite de 34 cadre didactice calificate.
Grădinița din localitatea Sângeri

Data creare: 17-02-2019 14:02:38

Prezentare comuna Gropnița, județul Iași

Localitatea Săveni, județul IașiComuna Gropnița este așezată în partea de centru - nord a județului Iași la o distanță de 37 km de municipiul Iași, se întinde pe o suprafață de 8174 ha și are o populație de 3154 locuitori.

Informare publică Inspectoratul Teritorial de Muncă Iași

Alegeri locale 2020

Comunicat privind întreruperea furnizării apei potabile în data de 23 octombrie 2020, orele 08.00 - 17.00